Yukarı
Üretim
Günümüzde inşaat sektörünün altyapı ihtiyaçlarının en önemli çözüm ortağı konumunda olan Kolsan, gelişmiş tesislerinde son teknoloji makine parkında Tünel Tipi Drenaj Borusu ve PVC Su Tutucu Conta üretimini gerçekleştirmektedir.
Tünel Tipi Drenaj Borusu
Tünel tipi drenaj borusu üretiminde Türkiye’de en etkili marka Kolsan, uluslararası standartlardaki PVC tünel tipi drenaj borularının Türkiye’deki ilk üreticisidir. Dünyada oldukça yaygın kullanım alanı olan, ancak ülkemizde sadece Karayolları Genel Müdürlüğü, T.C. Devlet Demiryolları, Devlet Su İşleri, TOKİ gibi büyük kamu yatırımlarında yer alan PVC Tünel Tipi (at nalı kesitli) drenaj borularının üretimini 18 yıldır başarı ile gerçekleştirmektedir. Şirket ayrıca, Türkiye’de üretilmeyen DN 50 mm yuvarlak kesitli drenaj borusunu ithal eden yine tek firma olarak bu ürünün satışını gerçekleştirmektedir.
Altyapı inşaatları, karayolu, otoyol, demiryolu, spor sahaları, bina temelleri, havaalanı ve baraj inşaatları ile sulama kanalları drenajlarına uzanan geniş bir kullanım alanına sahip olan tünel tipi drenaj boruları; suların deşarj kanallarına aktarılmasını sağlamakta; yapının temelinin, altyapısının çökmesini engellemektedir. Kolsan A.Ş. olarak altyapının olmazsa olmazı drenaj borularının en etkili tipi olan “tünel tipi drenaj borularının” Türkiye’de ilk imalatçısıdır. DN 315 ve 355 mm tünel tipi drenaj borularının üretimine 2010 yılında başlanmıştır. Dünyada sayılı firmaların ürettiği bu iki çap ile özellikle Devlet Su İşlerinin büyük projelerine hizmet verilmeye başlanmıştır. DN 100, DN 150 ve DN 200, DN 315, DN 355 at nalı kesitli, TSEK belgeli, DIN 4262 -1 standartlarına uygun Kolsan tünel borularının kalitesi; Alman Süddeutsches Kunststoff-Zentrum (SKZ) ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından da test edilerek belgelenmiştir. Kolsan A.Ş.’nin ürettiği drenaj boruları 500’ün üzerinde projede kullanılmıştır. Bu projeler arasında en büyük yatırım Ankara-Sivas arasında inşaatı devam eden hızlı tren demiryolu projesidir. Ayrıca Irak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Afganistan, Gürcistan, Bulgaristan gibi komşu ülkelerdeki dev projelerde de Kolsan A.Ş. PVC tünel tipi drenaj boruları başarıyla uygulanmıştır.

Diğer büyük projeler arasında Ankara-Niğde Otoyolu, Gaziantep Çevre Yolu, Artvin-Erzurum Yolu yer almaktadır. Altyapı inşaatları, Karayolu, Otoyol, Demiryolu, Spor Sahaları, Bina Temelleri, Havaalanı İnşaatları, Baraj Drenajları, Sulama Kanalları Drenajları gibi her türlü altyapı ve drenaj işlerinde yaygın kullanıma sahip olan KOLSAN PVC Tünel Tipi Drenaj boruları, Türkiye’de yürütülmekte olan ve aralarında, Yukarı Harran Ovası Ana Kanal İnşaatı, Balıkesir Ağıldere Barajı, Afyon Şehir Geçişi, Kütahya – Tavşanlı Karayolu, Birecik – Suruç Otoyolu, Antalya – Alanya Yolu, Gaziantep Birecik Otoyol İnşaatı, Bozdoğan Ovası Sulaması İnşaatı, Bursa Çevre Yolu Batı Kesimi, Düzce-Akçakoca-Karadeniz Ereğli Yol İnşaatı, Obruk Barajı, Akköprü Barajı, Ankara-Sivas Demiryolu, Yerköy-Yozgat-Sivas arası altyapı inşaatı, Eskişehir-Köseköy Hızlı Tren Projesi, Kayseri Kuzey Demiryolu Geçişi Varyantı yapım işi, Ankara- Sincan Kuzey Hat yapım işi gibi birçok önemli projenin de bulunduğu çok sayıda projede tercih edilmiştir. Ayrıca KOLSAN PVC Tünel Tipi Drenaj boruları, Kıbrıs’ta Karayolları Genel Müdürlüğü Dörtyol – Geçitkale – Girne Ayrımı – Kaplıca – Büyükkonuk – Çayırova, Balaban Girne Çevre ve Gazimagosa – Geçitkale Ayrımı – Yenlerenköy, Avrupa Ekonomik Topluluğu Lefkoşa – Girne – Güzelyurt Gazimagosa su hatlarının değişimi, Bulgaristan’da Ljulin Otoyolu, Sofya Çevreyolu – Daskolova Kavşağı, Kuzey Irak, Erbil’de Kora – Shaqlawa – Harir – Quandeel Karayolları, Bagram Hava Üssü Yolcu ve Kargo Terminali, Dohuk, Akre, Rowia, Talua Yolları ve Afganistan’da Mes- Ter, Mezar-e Sharif Havaalanı Rehabilitasyon Projesi gibi birçok uluslararası projelere başarı ile imza atmıştır.

Ürünle ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

PVC Su Tutucu Conta
Kolsan; kimyasal maddelere, tuz, asit, alkali eriyiklerine ve mikroorganizmalara karşı dayanıklı olan su tutucu contalar üretmektedir. Kolsan contaları barajlardan, sulama kanallarına, su tasfiye tesislerinden rıhtımlara, hidrolik santrallerden köprülere ve endüstriyel yapılara kadar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Kolsan su tutucu contaları istenen mekanik, termik ve kimyasal değerleri sağlayacak şekilde TS 3078 standartlarında üretilmektedir. Şirket, bu tiplerin yanı sıra müşterilerinin isteği doğrultusunda, özel şartnamelere uygun teknik özelliklerde ve kesitlerde de üretim yapabilmektedir.

Ürünle ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 
Merkez Tel: +90 (312) 446 88 48
Fabrika Tel: +90 (312) 815 44 89
Kolsan İnşaat Otomotiv San. Tic. A.Ş.
Horasan Sokak, No:28/9 G.O.P. Ankara